Kristīne savu ierakstu sākusi tieši: “Diemžēl dusmīgs posts.” Viņa norāda, ka šonedēļ jau trīs reizes bijusi spiesta noturēt savus lielos Ņūfaundlendas šķirnes suņus situācijās, kad mazāki suņi esot skrējuši klāt un izrādījuši agresiju.
Pēc sievietes teiktā, vienā gadījumā kaimiņa korgijs rūcis un mēģinājis iekost viņas sunim kājās. Citā reizē mazs suns pieskrējis klāt, bet saimnieku reakcija bijusi ierastā frāze: “Viņš jau neko!”
“Nopietni? Mazais izrāda reālu agresiju un, ja suņi nebūtu dresēti, tad viens kodiens un atkal pilns "Facebook" par nikniem Ņūfiem Ādažos!” raksta Kristīne.
Viņa uzsver, ka lielo šķirņu suņu saimnieki bieži iegulda naudu treniņos, ekipējumā un ļoti uzmanās, lai nenotiktu konflikts, kamēr mazajiem suņiem nereti tiekot piedots daudz vairāk. “Ir tāda sajūta, ka mēs jeb lielo šķirņu īpašnieki maksājam gan par treniņiem, gan ekipējumu un uztraucamies, lai tik kaut kas nenotiek... bet mazajiem ir atļauts viss,” viņa raksta.
Komentāros daudzi sievietei piekrita. Kāda komentētāja norādīja, ka arī skrienot bieži gadījies piedzīvot situācijas, kad lielo suņu saimnieki savus dzīvniekus pietur, bet mazie suņi skrien pakaļ, rej un traucē, kamēr saimnieki tikai nosaka: “Viņš jau jums neko neizdarīs.”
Cita komentētāja atzina, ka problēma bieži slēpjas tajā, ka mazie suņi netiek audzināti tikpat nopietni kā lielie. “Mazsuņi bieži vien ģimenē dominē, jo priekš kam viņus apmācīt, maziņi taču,” viņa raksta, piebilstot, ka rezultātā sabiedriskās vietās netrūkst “mazu Bonapartu”, kuri komandām neklausa un pie saimnieka neatgriežas.
Diskusijā iesaistījās arī mazo suņu īpašnieki. Kāda sieviete rakstīja, ka viņai pašai ir taksis, tāpēc viņa labi apzinās sava suņa raksturu un pastaigās to vienmēr tur pavadā. “Es jūs saprotu un tāpēc turu stingri savējo, kad tuvojas kāds,” viņa norādīja.
Vēl kāda komentētāja piebilda, ka problēma nav tikai skriešanā klāt citiem suņiem, bet arī tajā, ka aiz mazajiem suņiem saimnieki nereti nesavāc. Citi īsi pauda atbalstu ieraksta autorei, rakstot: “100% piekrītu!” un “Šoreiz jums ir 100% taisnība.”
“Likums ir domāts visiem!” savu ierakstu noslēdz Kristīne.
