Ugunsdzēsēji glābēji piektdien Jūrmalā no upes, svētdien Cēsu novada Vecpiebalgas pagastā un Saulkrastu novada Sējas pagastā no ezera un Rēzeknes novada Lendžu pagastā no dīķa izcēla bojāgājušos, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
Sestdien saņemts izsaukums uz Gauju Valmierā par slīkstošu nepilngadīgu personu - ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja ūdenstilpi, izmantojot laivu un dronu, kā arī upes gultni pārmeklēja ūdenslīdēji, bet līdz ar tumsas iestāšanos, īsi pirms pusnakts, meklēšanas darbi noslēdzās. Cilvēka meklēšanas darbi turpinājās svētdien un notiek arī pirmdien, bet diemžēl cilvēks vēl nav atrasts. Pirmdien turpina meklēt arī svētdien Rīgā upē, iespējams, noslīkušu cilvēku.
Vēl vienā gadījumā svētdien ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu automašīnai nogādāja cilvēku, kuram, lecot ūdenī no krasta, iespējams, lauztas abas kājas.
Kā norāda glābšanas dienesta pārstāvji, karstais laiks daudzus mudina doties pie ūdens, tomēr neapdomība un pārgalvīga rīcība var novest pie traģiskām sekām - smagām traumām vai noslīkšanas. Īpaši bīstama ir peldēšanās alkohola reibumā, nepazīstamās vietās vai vienatnē. Lai gan laikapstākļi ir vasarīgi karsti, ūdens vēl nav uzsilis, tāpēc strauja ieiešana vai ielekšana ūdenī var radīt sirds un asinsrites problēmas, kā arī krampjus.
VUGD aicina izvēlēties drošas peldvietas, nepārvērtēt savas spējas un vienmēr pieskatīt bērnus ūdens tuvumā. "Atpūtā pie ūdens – laivojot, braucot ar katamarānu, ūdensmotociklu, SUP dēli – velciet glābšanas vesti! Bērniem līdz 12 gadu vecumam glābšanas veste ir obligāta!" atgādina VUGD pārstāvji.