Pētījumi liecina, ka zvēraudzētavās nav iespējams audzēt savvaļas dzīvniekus: lapsas, ūdeles un šinšillas, nesagādājot viņiem nopietnas fiziskas un psihiskas veselības problēmas. Savukārt ārvalstu pieredze rāda, ka vienīgā iespēja izturēties humāni pret kažokzvēriem ir neaudzēt viņus vispār.
| Baiba Zaltāne, pavāre: – Vajadzētu aizliegt. Šādi turēt un pēc tam nogalināt dzīvniekus ir cietsirdīgi. Kažokādas nevalkāju – man tās nepatīk un nevaru nedomāt par to, ka dzīvnieks tām nežēlīgi nogalināts. |
![]() |
| Īrisa Z., lauksaimniece: – Ja apstākļi ir normāli un dzīvnieku labi baro, tad aizliegt nevajag. Tāpat arī, piemēram, cūkas audzējam cilvēku vajadzībām. Taču spīdzināt dzīvniekus nedrīkst. Kažokus gan nenēsāju. Kur laukos ar to ietu? |
![]() |
| Jānis K., atvaļināts virsnieks: – Kāpēc aizliegt? Šī ažiotāža ir pārspīlēta. Pie mums notiek daudz nežēlīgākas lietas. Visus diemžēl nepažēlosi. Kažoku gan nēsāt pašam nav gadījies, bet siltas trušādas cepures ir bijušās. |
![]() |
| Brigita Ziemele, mājsaimniece no Raganas: – Jāaizliedz. Šādi turēt ir nežēlīgi. Turklāt bija gadījums, kad no Gaujas un Krimuldas saimniecībām kažokzvēri izmuka, un tagad tie ir savairojušies senlejā. Kažokus nenēsāju. Žēl dzīvnieku. |
![]() |
Foto: Krišjānis Grantiņš
Iepriekš:
Policija nesāks kriminālprocesu pret kažokzvēru audzētājiem
Pierīgas kažokzvēru audzētāji: Saceltā ažiotāža ir pārspīlēta



