Aptauja. Vai atbalstāt valsts aizsardzības dienesta ieviešanu?

Cilvēku, kas būtu gatavi iesaistīties profesionālajā dienestā, kļūst aizvien mazāk, atzinusi aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA). Vienlaikus viņa norādīja, ka šāda problēma ir ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Viens no risinājumiem, kā piesaistīt trūkstošos cilvēkus, ir valsts aizsardzības dienests. Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija bija iecerējusi, ka šā gada otrā pusgada iesaukumā Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 19 gadiem tiktu aicināti iestāties dienestā brīvprātīgi un trūkstošie tiktu iesaukti obligātā kārtā. Tāpat plānots, ka piecu gadu laikā iesaucamo skaits pakāpeniski tiks palielināts un no 2028. gada dienestā ik gadu iesauks 7500 Latvijas pilsoņu, ja tam tiks atvēlēts vajadzīgais finansējums.

Aptauja. Vai atbalstāt valsts aizsardzības dienesta ieviešanu?
Foto - Liene Ozola un arhīvs

Aleksandrs, namdaris

Es atbalstu tikai brīvprātīgu dienēšanu armijā. Domāju, ka obligātā kārtā to nevajadzētu darīt.

Gundars, kurjers

Atbalstu dienestu armijā, jo uzskatu, ka tādā veidā jauniešiem tiek iemācīta disciplīna. Tas nāk viņiem pašiem par labu. Karotprasme, iespējams, nav tas svarīgākais, bet tieši disciplīna ir būtiska, esot armijā.

Svetlana, pārdevēja

Kas vēlas veidot militāru karjeru, tas lai piesakās dienēt armijā, bet apšaubu, ka visiem tur būtu jābūt. Arī alternatīvajam dienestam ir jābūt brīvprātīgam.

Vladimirs, kurjers

Atbalstu, jo uzskatu, ka militārās zināšanas man dzīvē var noderēt.

Viedokļi

Vairāk