Ar ierakstu dalījusies Anna Treščinska, kura raksta, ka telefons atņemts viņas mammai ap pulksten pieciem vakarā autobusa pieturā Trīsciemā. Pēc viņas teiktā, kāds jaunietis sievietei izrāvis telefonu no rokām un aizbēdzis.
“Koši dzeltens iPhone 14 - dāvana jubilejā,” raksta sieviete, piebilstot, ka notikušais mammai ir ļoti liels pārdzīvojums, turklāt viņa palikusi bez sakariem.
Tuvinieki telefonu atzīmējuši kā zagtu, par notikušo informēta arī policija. Vēlāk naktī no “Apple” sistēmas pienācis paziņojums ar atrašanās vietu Jaunciema pusē — starp Jaunciema 1. līniju un Jaunciema 2. šķērslīniju. Ģimene pieļauj, ka tieši tur telefons kādā brīdī bijis ieslēgts.
Šobrīd ierīce esot attālināti nobloķēta, tāpēc tuvinieki cer, ka zaglim to varētu būt grūti pārdot vai lietot. Pastāv iespēja, ka telefons vienkārši izmests kaut kur Jaunciema apkārtnē.
“Ļoti ceram uz cilvēku palīdzību! Ja kāds varbūt atrod šo telefonu tajā rajonā, lūdzu, uzreiz sazinieties ar mani! Būsim ļoti, ļoti pateicīgi,” raksta Anna.
Komentāros cilvēki neslēpj sašutumu par notikušo. Vairāki norāda, ka šāds uzbrukums sirmgalvei ir īpaši zemisks, un novēl, lai vainīgais tiktu atrasts. “Kādam ir jābūt cilvēkam, lai atņemtu 80 gadus vecai māmuļai telefonu,” sašutumu pauž kāda komentētāja. Citi īsi piebilst: “Ārprāts”, “Šausmas” un “Ļoti slikta rīcība”.
Daļa komentētāju dalās arī praktiskos padomos. Kāds iesaka pārbaudīt, vai telefonam nav spēkā apdrošināšana, jo pēc iesnieguma policijā iespējams vērsties pie pakalpojuma sniedzēja un noskaidrot, vai zaudējumus iespējams daļēji vai pilnībā atlīdzināt. Citi mudina turpināt sekot pēdējai redzamajai atrašanās vietai “Apple” kartē, jo atsevišķos gadījumos ierīces atrašanās vietu iespējams redzēt arī pēc tās izslēgšanas.
Vairāki komentētāji pieļauj, ka nobloķētu telefonu zaglis varētu mēģināt pārdot detaļām. Kāds pat apgalvo, ka esot redzējis līdzīgu telefonu tirgošanā “Facebook”, taču šāda informācija būtu jāpārbauda un jānodod policijai, nevis jārisina pašiem.
Komentāros gan parādās arī pārmetumi ģimenei par to, ka 80 gadus vecai sievietei uzdāvināts tik dārgs telefons. Citi tam iebilst, norādot, ka šajā situācijā svarīgākais nav telefona modelis, bet gan fakts, ka cilvēkam publiskā vietā no rokām izrauta personīga manta un viņš palicis bez sakariem.
Ģimene cer, ka koši dzeltenais “iPhone 14” vēl varētu atrasties Jaunciema apkārtnē. Ja kāds pamana šādu telefonu vai redz aizdomīgu sludinājumu, visdrošāk ir sazināties ar policiju vai ieraksta autori.
