Līdz ar jaunajiem noteikumiem pašvaldība vēlas mainīt līdzšinējo kārtību un noteikt ikmēneša ēdināšanas pabalstu 20 eiro apmērā visiem skolēniem no 5. līdz 9. klasei, ja skolēna un viena no vecākiem deklarētā dzīvesvieta ir Ādažu novada administratīvā teritorija.
Līdz šim pabalstu ēdināšanai saņēma tikai daudzbērnu ģimenes trešais un katrs nākamais bērns. Pašvaldības ieskatā, ieguvums ģimenēm būs lielāks, ja ikmēneša pabalstu saņemtu visi skolēni no 5. līdz 9. klasei, jo kopējais 5.-9. klašu skolēnu skaits novadā šobrīd ir 1303, bet daudzbērnu ģimeņu bērni, kuri saņem šo pabalstu, ir tikai 35-40, tāpēc turpmāk visi skolēni no 5. līdz 9.klasei ēdināšanas pabalstu saņems vienādā apmērā, kas būs 20 eiro mēnesī mācību gada laikā.
Lai saņemtu ēdināšanas pabalstu, 5.-9.klašu skolēnu vecākiem būs vienu reizi jāiesniedz pašvaldībā iesniegums, norādot informāciju par skolēnu un konta numuru. Jauni iesniegumi nebūs jāiesniedz daudzbērnu ģimenēm, kuras jau bija iesniegušas pieteikumus ēdināšanas pabalsta saņemšanai un skolēns joprojām atbilst pabalsta saņemšanas kritērijiem.
Viedokli par saistošo noteikumu projektu var izteikt, rakstot uz e-pasta adresi līdz 20.aprīlim, norāda pašvaldībā.